- BelysningRensa filter
4343
Golvlampa AB Armaturhantverk, 1950-tal
Slutpris450 SEK
4451
Golvlampa, Staken, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
4450
Golv-/bordslampa, TABO, typ 1, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
4809
Taklampa, Bumling Anders Pehrsson för Ateljé Lyktan, Åhus
Slutpris750 SEK
4694
Golvlampa, KW, modern
Slutpris350 SEK
4309
Taklampa, Lyktan typ. 5076, modern
Slutpris200 SEK
4457
Lokfotogenlyckta SJ, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
4458
Gruvlykta, British coal mining company, Wales U.K
Slutpris250 SEK
4459
Vagnslykta uppmonterad på träskiva, 1900-tal
Slutpris200 SEK
4804
3 vägglampor samt taklampa, 1900-tal
Slutpris200 SEK
4625
Vägglampa, 1900-tal
Slutpris200 SEK
4606
Taklampa, Jugend
Slutpris200 SEK
4605
Bordslampa, Maggie Wibom, 1900-tal
Slutpris250 SEK
4604
Bordslampa, Carl Fagerlund, Orrefors
Slutpris250 SEK
4603
Bordslampa, Hanne Dreutler, Atelje Lyktan, Åhus
Slutpris200 SEK
4601
1 par vägglampetter, 1900-tal
Slutpris250 SEK
4599
2 par ljusstakar Gabriel samt Prince Nils Landberg och Göran Wärff
Slutpris300 SEK
4596
3 st. ljuslyktor, Indak Enebyberg
SlutprisInga bud
4600
1 par vägglampetter, Jugend stil, 1900-tal
Slutpris450 SEK
4556
Golvlampa, 1920-tal
Slutpris200 SEK
4557
Golvlampa, Gemi, 276-7, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
545
Takfotogenlampa, 1900-tal
Slutpris250 SEK
567
Taklampa, jugend
SlutprisInga bud
4839
Taklampa, 1900-tal
Slutpris850 SEK
4751
Bordslampa, bouillotte stil, 1900-tal
SlutprisInga bud
4820
1 par golvlampor, 1900-talets andra hälft
Slutpris350 SEK
4616
Kristallampa, 1900-tal
Slutpris200 SEK
4615
Kristallampa, 1900-tal
Slutpris200 SEK
4612
Taklampa, 1900-tal
Slutpris250 SEK
4718
Golvlampa, 1920/30-tal
Slutpris200 SEK
4335
2 st. äldre lampskärmar, 1900-talets först hälft
Slutpris450 SEK
560
Lampkrona, Venetiansk stil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
562
Vägglampas, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
568
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
4306
2 st takfotogenlampor, ej kompletta
SlutprisInga bud
4344
Golvlampa Luxus modellnr. 333, 1900-talets andra hälft
Slutpris250 SEK
4394
1 par taklampor, Fagerhult, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
4400
Bordslampa, Herstal, Lime E14, 1980/90-tal
Slutpris250 SEK
4405
Bordslampa, omarbetad vas, orientalisk, Kina
SlutprisInga bud
4406
Bordslampa, Elit 702, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
4412
Kristallkrona, Empirestil, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
4610
Kristallampa, 1900-tal
Slutpris400 SEK
4611
Taklampa, Lamp Gustaf, typ. 1279, modern
Slutpris600 SEK
4613
Taklampa, 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
4614
Kristallampa, Rejmyre, modern
SlutprisInga bud
4643
1 par vägglampor samt 2 st. plafonder, Alda, moderna
SlutprisInga bud
4656
Jordglob, Scan-globe A/S, typ 5 Z, Danmark
SlutprisInga bud
4665
1 par klotlampor, T 9716, IKEA
Slutpris200 SEK