- Mattor, textil, klädesplaggRensa filter
4329
MC-ställ, Komine och Jofama, strlk XXL samt M
SlutprisInga bud
4330
MC-ställ, Dainese, storlek, 54 och 50
Slutpris200 SEK
4386
Linneduk samt 10 st. servetter, Drakmönstret, design Signe Sohlman, 1900-tal
Slutpris450 SEK
4392
Fodrad skinnjacka Kellex by Petroff
Slutpris1 300 SEK
4407
Parti linne, ca. 40 delar
Slutpris600 SEK
4408
Parti äldre linnehanddukar, ca. 65 delar
Slutpris600 SEK
4409
3 st. klänningar Retro 1950/60-tal
Slutpris450 SEK
4461
Friluftskläder, byxa samt skjorta
SlutprisInga bud
4495
Handknuten gallerimatta, orientalisk, 335*110 cm.
Slutpris850 SEK
4501
Handknuten matta, orientalisk, 259*141 cm.
Slutpris550 SEK
4692
Lapptäcke, 176*148 cm.
Slutpris300 SEK
4568
Röllakansmatta, ca. 234*174 cm.
SlutprisInga bud
4710
Jobs textiltryck, blomsterstilleben kurbits, signerad kopia efter Vinter Karl Hansson, H Jobs 1952
Slutpris850 SEK
4503
Matta, 1900-tal, 150*103 cm.
SlutprisInga bud
4502
Röllakansmatta, 295*196 cm.
Slutpris200 SEK
4369
1 par gardinlängder, moderna, 2*162*132 cm.
SlutprisInga bud
4370
Äldre gardinkappa, 1900-talets första hälft, 31*198 cm.
Slutpris200 SEK
4399
1 par termobyxor, durAtec exterme, 8848 Altitude
Slutpris200 SEK
4469
Kuddfodral, Jim Thompson, 40*40 cm.
SlutprisInga bud
4493
Resväska med sjuksköterskeuniformer, 1950-tal
Slutpris250 SEK
4494
Handknuten matta, orientalisk, 296*197 cm.
Slutpris450 SEK
4499
Kinamatta, 155*92 cm.
Slutpris250 SEK
4489
Handknuten matta, orientalisk, 310*220 cm.
Slutpris1 000 SEK
4500
Handknuten matta, orientalisk, 180*97 cm.
Slutpris350 SEK
4659
Parti linne, ca. 55 delar, dukar samt servetter
Slutpris1 300 SEK
4831
Kavaj, Marimekko, Mika Piirainen, Finland
Slutpris350 SEK