- Konst, tavlorRensa filter
4570
Litografi, Lars Norrman
SlutprisInga bud
4569
Oljemålning, efter badet oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
4567
Tavla, tryck, Adolf Hallman
Slutpris200 SEK
4566
2 st litografier, Sven Gedin, Stockholmsmotiv
Slutpris200 SEK
549
Resestaffli, MABEF, Italien, 1900-talets slut
Slutpris200 SEK
550
1 par gouache, oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
551
Blandteknik, Gunnar Falk
SlutprisInga bud
552
Oljemålning på duk, Arnold Lindblom
Slutpris500 SEK
553
Oljemålning på duk, Stig Allan
Slutpris250 SEK
4771
Metallaffisch The Painted World
SlutprisInga bud
4770
Textiltryck rosor och akvileja Jobs
Slutpris250 SEK
4768
Oljemålning, Kjerstin Stjernlöf
Slutpris400 SEK
4767
Oljemålning, Hans Fritzdorf
Slutpris200 SEK
4682
Oljemålning, oidentifierad konstnär
Slutpris200 SEK
4574
Litografi, Lars Herder
SlutprisInga bud
4571
Litografi, Laila Prytz
Slutpris200 SEK
4747
1 par väggskulpturer, Margot Öjemark-Wiik
Slutpris250 SEK
4709
Oljemålning på duk, Leonard Wiedh
Slutpris200 SEK
4710
Jobs textiltryck, blomsterstilleben kurbits, signerad kopia efter Vinter Karl Hansson, H Jobs 1952
Slutpris850 SEK
4708
2 st. oljemålningar, oidentifierade konstnärer
Slutpris200 SEK
4707
Äldre oljemålning på duk, oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
4706
Signerad Affisch Katt o Råtta II Lasse Åberg
Slutpris350 SEK
4629
Litografi, Nisse Zetterberg
SlutprisInga bud
4628
Äldre grafiskt tryck Orbis geographica ac hydrograpica tabvla 1643
SlutprisInga bud
4684
Blandteknik, Sigrid Kjellin
Slutpris200 SEK
4685
Oljemålning "svanfamilj" oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
4621
Oljemålning på duk, Edouard Steel Steelandt
SlutprisInga bud
4434
Oljemålning på duk, antik, oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
4431
Oljemålning på duk, signerad R. Person
Slutpris200 SEK
4429
Oljemålning på duk, oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
4427
Färglitografi, Mona Starfelt
Slutpris200 SEK
4424
Oljemålning på duk, Monica Smetana
SlutprisInga bud
4360
5 st. etsningar, Olle Axling
Slutpris200 SEK
4361
3 st. blandteknik, oidentifierad konstnär
SlutprisInga bud
4362
2+1 reliefer, 1900-tal
SlutprisInga bud
4413
Oljemålning på duk, tillskriven Evy Låås
SlutprisInga bud
4419
Färglitografi, Mats Hådell
SlutprisInga bud
4420
Oljemålning på duk, Gerhard Karlmark
Slutpris200 SEK
4421
Färglitografi, Stig Slas Claesson
Slutpris200 SEK
4422
Oljemålning på duk, Anshelm Dahl
SlutprisInga bud
4492
Träsnitt, Torsten Jurell
SlutprisInga bud
4575
Seriegrafi, Sven Inge Höglund
Slutpris200 SEK
4576
Oljemålning, naken kvinna
Slutpris200 SEK
4577
Tryck, Karta öfver Wexiö Stad
SlutprisInga bud
4626
Parti tavlor 6 st. Litografier samt träsnitt, varierande konstnärer
Slutpris300 SEK
4627
Oljemålning på duk, Anita Ruohonen
SlutprisInga bud
4630
1 par tavlor Familjeporträtt 1800-tal
Slutpris400 SEK
4664
5 st, skrotskulpturer, oidentifierade konstnärer
SlutprisInga bud