tryckt i 200 exemplar av Bröderna Lagerströms boktryckare, Stockholm, 1917, 24 fotogravyrer med konstnärsporträtt av bland annat John Bauer, Anders de Wahl, Einar Nerman, Harriet Bosse, Carl Milles, Ellen Key med flera. ej signerad eller numrerad (Hylla 2:7)
Objektet avslutas Avslutat rop 30 maj 2024 19:08

Budgivning

  • 1 600 kr
    Tors 30 2024
  • 1 500 kr
    Tors 30 2024
  • 1 500 kr
    Tors 30 2024
  • 1 400 kr
    Tors 30 2024
  • 1 300 kr
    Tors 30 2024
  • 1 300 kr
    Tors 30 2024
  • 1 200 kr
    Tors 30 2024
  • 1 100 kr
    Tors 30 2024
  • 900 kr
    Tors 30 2024
  • 850 kr
    Tors 30 2024
Visa alla

Auktionsinformation

Utlämningstider: Fredag den 31/5 kl 9-16, lördag den 1/6 kl 11-16, måndag den 3/6 kl 9-17, tisdag den 4/6 kl 9-17 samt onsdag den 5/6 kl 9-17.

*20% köpprovision samt 40:- slagavgift tillkommer om inget annat anges.
*Webbauktionens första objekt börjar på torsdag den 30:e maj kl 19 och objekten kommer sedan auktioneras i nummerordning med fasta tider, ca 180-200 utrop i timmen.

Visning på onsdag 29:e maj kl 15-19 samt torsdag 30:e maj kl 10-17. Auktionshallen i Järvastaden (Mönstringsv 9, Solna)